معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
نشست هم اندیشی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان با مدیرکل محترم فنی و حرفه ای  استان 1396/05/10
به گزارش معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
نشست هم اندیشی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان با مدیرکل محترم فنی و حرفه ای استان

این جلسه که در محل دفتر مدیرکل فنی و حرفه ای استان تشکیل شد آقای مرتضائی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری به اتفاق آقایان اقوامی پناه معاون آموزش و پژوهش و احسانی کارشناس آموزش، با آقای محمودی مدیرکل فنی و حرفه ای استان و با حضور آقایان فیض معاون اداری پشتیبانی، ذوالفقاریان رئیس اداره آموزش، جهان کارشناس برنامه ریزی و خانم جهان پناه سرپرست موسسات کارآموزی آزاد، دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان نسبت به تبیین و توضیح اهداف در تشکیلات تعریف شده ی جدید توضیحاتی را بیان و با اشاره به نیاز سنجی صورت گرفته در زمینه های آموزشی و پژوهشی تاکید کردند تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزشی دولتی در سطح استان لازم است نسبت به ارائه و تکمیل اسامی اعضای هیئت علمی و اساتید شاغل خود برای تهیه ی بانک اطلاعاتی مدرسین استان، و ارسال به معاونت آموزش و پژوهش استانداری اقدام نمایند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز ضمن برشمردن اهداف آموزشی و مهارتی مراکز فنی و حرفه ای به موارد ذیل اشاره کردند:

- اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با 18 مرکز آموزشی در سطح استان و 19 آموزشگاه فناوری اطلاعات در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات، مدیریت، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، بازرگانی، حسابداری و فرهنگ و هنر مشغول ارائه آموزش های فنی به داوطلبین است.

- بالغ بر 6000 استاندارد آموزشی در زمینه های فوق الذکر تعریف شده است.

- بالغ بر 50% دوره آموزشی ارائه شده "سفارش محور" است و 70% دوره ها نیز به صورت "عملیاتی وکارگاهی" ارائه می شود.

- طی برنامه زمان بندی و هدف گذاری صورت گرفته مقرر است بالغ بر 21000 نفر دوره آموزشی مهارتی در سطح استان سمنان به اجرا درآید که 16000 نفر دوره آن معادل دو میلیون و ششصد و نود هزار نفر ساعت توسط مراکز دولتی و حدود 5000 نفر دوره معادل یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر ساعت نیز توسط آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان سمنان برگزار خواهد شد. همچنین ایشان بیان کردند مجموعه آموزش فنی و حرفه ای تلاش می کند تا شرایطی را فراهم آورد که هرکسی تمایل به داشتن شغلی دارد و نیازمند آموزش های مهارتی نیز باشد، بتواند نیاز خود را به شکلی مطلوب مرتفع نماید.

- تاکید گردید تا کنون مرکز آموزش فنی و حرفه ای با گروه ها و دستگاه های اجرایی مختلف از جمله دانشگاه های استان، آموزش و پرورش، اتحادیه دانش آموزی، کمیته امداد، بسیج، سپاه پاسداران، انجمن های صنفی و صنوف، دهیاران و شوراهای روستایی، شرکت شهرک های صنعتی، راه و ترابری، برق و راه آهن همکاری داشته و نسبت به ارائه خدمات آموزشی مورد نیاز آنان اقدام می نماید.

در پایان مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان خواهان همکاری بیش از پیش اداره کل فنی و حرفه ای استان در زمینه های آموزش استانی و بالاخص امور پژوهشی گردید و توافق شد که جهت اجرایی شدن این مهم مقدمات امضای تفاهم نامه همکاری در موضوعات آموزشی، پژوهشی و خدماتی فی مابین استانداری سمنان و اداره کل فنی و حرفه ای استان، صورت پذیرد.

تعداد بازدید: 143
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal