معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
برگزاری اولین جلسه ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری 1396/08/13
اولین نشست ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری در سال 1396 به ریاست استاندار
برگزاری اولین جلسه ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری

محمدرضا خباز در اولین جلسه ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری گفت: بستر لازم برای تجاری‌سازی یافته‌های علمی و پژوهشی ایجاد می‌شود.

استاندار سمنان در اولین جلسه ستاد استانی هفته پژوهش اظهار داشت: علم و پژوهش یک فاکتور اصلی برای تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل سایر کشورهای ابرقدرت است.
وی بابیان اینکه باید برای حفظ زیرساخت‌های نظام نسبت به تقویت علم و فناوری کوشا باشیم تصریح کرد: به هر میزانی که عملکرد ما در جامعه مثبت باشد می‌توان نتیجه مثبتی را از آن عملکرد دریافت کنیم.
دکتر خباز تصریح کرد: جهانی که در آن زندگی می‌کنیم جهان عمل و عکس‌العمل است درواقع اگر در جامعه فعل نادرستی انجام دهیم، انتظار عکس‌العمل مثبت از آن انتظار نابجایی است.
ایشان با اشاره به اینکه باید جایگاه پژوهشگران را حرمت بگذاریم و با تشویق و ترغیب آنان، به تولید بیشتر علم و فناوری برسیم خاطرنشان کرد: تولید ثروت از علم گامی مؤثر در راستای رفع مشکلات اقتصادی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه بستر لازم برای تجاری‌سازی یافته‌های علمی و پژوهشی ایجاد می‌شود بیان کرد: تجاری‌سازی فناوری‌های توسعه‌یافته جایگاه ویژه دررسیدن به اهداف موردنظر دارد که نسبت به سال گذشته تاکنون اقدامات مؤثری در این عرصه انجام‌شده است.
وی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به دانش آموزان در عرصه علم و فناوری یادآور شد: دانش آموزان نسل جدید هرساله باهوش‌تر می‌شوند و با ارتقا سطح علم و فناوری در مدارس می‌توان انتقال داده‌های علمی به دانش آموزان را افزایش داد.
ایشان ادامه داد: پیوند علم و صنعت گامی مؤثر در رفع مشکلات اشتغال و اقتصاد است و باید نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای بورزیم.
در ادامه مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استان سمنان گفت: سومین دوره جشنواره هفته پژوهش در استان سمنان برگزار می‌شود.
حسن سعد الدین اظهار داشت: سال گذشته استان سمنان جزو چهار استان برتر در برگزاری جشنواره هفته پژوهش بود.
وی با بیان اینکه هم‌افزایی یکی از اهداف عمده ستاد پژوهش است و ما به دنبال ایجاد تعامل پایدار و ارتباط قطعی میان صنعت و دانشگاه‌ها، واحدهای فناوری، آموزش‌وپرورش و غیره هستیم افزود: دستاوردهای علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها باقی می‌ماند و این‌یکی از مهم‌ترین معضل بخش علمی و پژوهشی است.
مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استان سمنان با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی با مشکل تولید و فروش روبرو هستند بیان کرد: عدم ارتباط درست بین دانشگاه‌ها و صنعت یکی از مهم‌ترین عوامل این معضل است.
ایشان با تأکید بر اینکه 25 آذرماه روز پژوهش تعیین و نام‌گذاری شده است خاطرنشان کرد: سومین دوره جشنواره هفته پژوهش در استان سمنان از موخ 4 آذرماه لغایت 11 آذرماه با محوریت دانشگاه سمنان و همکاری تمامی موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و آموزشی و دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی برگزار می‌شود.
سعدالدین با اشاره به برگزاری نمایشگاه کشوری پس از برگزاری این جشنواره بیان کرد: مراکز علمی که می‌توانند در این جشنواره همکاری کنند برنامه‌های خود را تا 17 آذرماه به دبیرخانه جشنواره هفته پژوهش در سمنان تحویل دهند.
وی اضافه کرد: در این جشنواره سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به‌منظور ترویج فرهنگ پژوهش، از پژوهشگران ادارات تجلیل می‌شود.

 

تعداد بازدید: 199
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal