معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
اطلاع رسانی، آموزش و آمادگی افراد جامعه در خصوص حوادث وبلایای غیرمترقبه و طبیعی  می تواند تاثیر چشم گیری در کاهش اثرات مخرب و تلفات انسانی، مالی و ...، داشته باشد. 1396/10/13
مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری:
اطلاع رسانی، آموزش و آمادگی افراد جامعه در خصوص حوادث وبلایای غیرمترقبه و طبیعی می تواند تاثیر چشم گیری در کاهش اثرات مخرب و تلفات انسانی، مالی و ...، داشته باشد.

دوره آموزشی مهندسی سلامت خانواده با تاکید بر آگاهی و مقابله با حوادث طبیعی و غیر مترقبه به مناسبت 5 دی ماه سالروز زلزله بم و روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و زلزله های اخیر در کشور با حضور کارکنان استانداری سمنان در سالن یادگار امام (ره) برگزار گردید؛ در ابتدای این دوره، سعدالدین مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری با تشکر از حضور همکاران در دوره های آموزشی خواستار مشارکت جدی آنان در دوره های آموزشی و اعلام نیازهای آموزشی، ارائه پیشنهاد در خصوص ارتقاء کمی و کیفی آموزش ها شدند و آموزش را نوعی پیشگیری در موضوعاتی مانند بحران و حوادث غیر مترقبه برشمردند و خاطر نشان داشتند از نظر موقعیت طبیعی قاره آسیا از میان 5 قاره جهان با تحمل بیش از یک سوم بلایای طبیعی شاهد بروز بیشترین سوانح و حوادث بوده است و کشور ما پس از چین، هند و بنگلادش بیشترین حوادث را داشته است.

از مجموع 40 بلای طبیعی شناخته شده در جهان، امکان بروز بیش از 30 نوع آن در منطقه جغرافیایی ایران متصوّر است. بطوریکه تعداد تلفات انسانی این حوادث در کشور ما در دو دهه اخیر بطور میانگین سالانه حدود 4000 نفر بوده است. لذا اطلاع رسانی، آموزش و آمادگی افراد جامعه به خصوص اعضاء خانواده از شرایط حوادثی مانند زلزله می تواند تاثیر چشم گیری در کاهش اثرات مخرب و تلفات انسانی، مالی و ... داشته باشد.

در ادامه دوره، دکتر شمس خانی صاحب نظر در مسائل محیط زیست مطالبی را در خصوص انواع حوادث و علل علمی بروز سوانح طبیعی خصوصا زمین لرزه ارائه نمودند و به بررسی امکان وقوع زمین لرزه در ایران با اشاره به تجربه تاریخی و سوابق گذشته و راه هایی برای مقابله با این نوع حوادث و نحوه برخورد و عمل در شرایط بحرانی بعد از وقوع زلزله پرداختند. وی پناهگیری صحیح، خروج ایمن، تهیه نقشه ایمنی زلزله و اطلاع رسانی آن به اعضاء خانواده و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از سقوط اجسام و شیشه ها را از اصول پیشگیری از افزایش خسارت و تلفات زلزله برشمرد.

تعداد بازدید: 659
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal