معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
باید سبک زندگی خود را به آموزه های دینی و سنت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) نزدیک کنیم. 1396/10/18
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری:
باید سبک زندگی خود را به آموزه های دینی و سنت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) نزدیک کنیم.

دوره آموزشی حقوق خانواده با موضوع چگونه زندگی آرام، شاد و خدایی داشته باشیم با تدریس حجت الاسلام و المسلمین دکتر اسماعیلی مبارکه محقق و مدرس حوزه و دانشگاه و با حضور جمعی از کارکنان استانداری سمنان در سالن یادگار امام (ره) برگزار شد.

در ابتدای این دوره آقای سعدالدین مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری طی سخنانی با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت اصلاح سبک زندگی گفت با استفاده از آموزش و بهره گیری از اساتید محترم باید زندگی خود را با آموزه های دینی و سنت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) نزدیک کنیم . وی افزود در فرهنگ دینی اظهار شادی و نشاط و پنهان کردن غم و اندوه را از صفات و ویزگی های مومنین برشمرده است. وی ایجاد شادی و نشاط در دیگران و جامعه را در ایجاد آرامش، کم شدن تنش ها و اصلاح رفتارها، موثر دانست.

در ادامه آقای دکتر اسماعیلی مبارکه مطالبی را در خصوص حقوق خانواده و اینکه چگونه می توانیم زندگی آرام، شاد و خدایی داشته باشیم ارائه کرد. وی دوست داشتن طرف مقابل، گوش دادن کامل به سخنان و اظهار نظر یکدیگر و پذیرفتن هر کدام دیگری را (آنگونه که هست نه آنگونه که باید باشد یا خودمان دوست داریم) را از عوامل مهم و جدی در ایجاد فضای صمیمی و محبت آمیز در زندگی مشترک برشمرد و موارد "خودمان را در جای طرف مقابل قرار دهیم، مشترکات بین خودمان را مدنظر قرار دهیم، برای حلیم و بردبار شدن تمرین کنیم، عوامل شرح صدر را احصاء کرده و به آن عمل کنیم، بوسیله دعا از خداوند صعه صدر را طلب کنیم" را از راه های تحمل دیگران در زندگی دانست.

تعداد بازدید: 3662
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal