دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی
جستجو
برگزاری جلسه دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات حاکم بر شهرداریها و کمیسیونهای حوزه شهری 1397/09/29
برگزاری جلسه دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات حاکم بر شهرداریها و کمیسیونهای حوزه شهری

در اجرای اهداف و سیاستهای معاونت حقوقی ریاست جمهوری و همچنین به منظور بهبود و ارتقاء سطح کمی و کیفی عملکرد فردی و سازمانی روسا و کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی استان و شهرداریهای تابعه ، جلسه دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات حاکم بر شهرداریها و کمیسیونهای حوزه شهری در مورخ 30/8/97 با تدریس جناب آقای نورافکن رئیس گروه محترم نظارت و بازرسی مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور و با حضور جناب آقای معینیان مدیرکل محترم دفتر مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان و رؤسا و کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی استان و شهرداریهای تابعه در محل سالن یادگار امام (ره) استانداری برگزار گردید .

در این جلسه جناب آقای معینیان مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان با توجه به اهمیت موضوع رفع اختلاف دستگاه های اجرایی استان و همچنین از آنجاییکه که عملکرد کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی استان می تواند در پیشبرد اهداف آیین نامه چگونگی رفع اختلاف مثمر ثمر باشد مطالبی را در خصوص آیین‌نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی از طریق ساز و کارهای داخلی قوه مجریه ارائه نمودند .

در ادامه جلسه جناب آقای نورافکن رئیس گروه نظارت و بازرسی مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور به تدریس دوره آموزشی با موضوع کمیسیونهای حوزه شهری پرداختند .

ایشان با اشاره به اعضای کمیسیون ماده 77 ، رفع اختلاف تعیین عوارض بین مؤدی و شهرداری را در حیطه وظایف کمیسیون مذکور نام بردند . جناب آقای نورافکن در راستای بررسی کمیسیون ماده 99 بیان نمودند یکی از علل اصلی حاشیه نشینی در شهرها عدم فعال بودن کمیسیون ماده 99 شهرداریها و دهیاریها می باشد . به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج از حریم مصوب شهرها و روستاها و نحوه رسیدگی به تخلف ، فعالیت بهنگام کمیسیون ماده 99 در استانداریها و همچنین جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی توسط دستگاه های اجرایی مرتبط مورد لزوم می باشد . ایشان یادآور شدند کمیسیون ماده 99 قانون روستاها ، قانونی است که ساخت و ساز در خارج از حریم روستاها را منع می کند ، ولی به دلیل ماهیت قضایی که این کمیسیون دارد ، امروزه توان کنترل ساخت و سازها را نداشته و باید راهکار عملی دیگری جست و جو کرد . ایشان در ادامه به معرفی اعضا ، موضوعات مطروحه در کمیسیون ماده 100، نحوه وصول گزارش ، طرح تخلف و صدور رای و ... اشاره نمودند . جناب آقای نورافکن در پایان عرائض خویش توضیحاتی را در خصوص کمیسیون ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه نمودند .

در پایان این جلسه رؤسا و کارشناسان حقوقی دستگاه ها ی اجرایی استان سوالات و نظرات خود را پیرامون موارد مطروحه ارائه نمودند . 
تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 نشاني دفتر بازرسي، مديريت عملكرد و حقوقي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر بازرسي، مديريت عملكرد و حقوقي استانداري - تلفن : 33443662
آدرس پست الكترونيكي دفتر  : bazresi_semnan@ostan-sm.ir
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal